טקסס הולדם ו-ערגליות שוקו

"טקסס הולדם ו-ערגליות שוקו"

אם יש משהו שהבנתי מאוד מהר, זה שבלי צוות מנצח, ובלי להקיף את עצמך בחבורה של ווינרים תותחים לא תגיע לשום מקום לא עכשיו ולא עוד מאתיים פליפים, ולא משנה כמה תגיד שלמדת בדרך.

יש מיליון קלישאות כאלו בעולם הנדל"ן וכולן כנראה נכונות. כדי למצוא את השוק ה"נכון" בשבילי הדרך לדאלאס טקסס היתה ארוכה ומייגעת. חודשים של ניתוחים אינטרנטיים, דוחות, מאמרים, ניתוחים פיננסים ומה לא. אמרו לי השתגעת ? חיית בווגאס ! אתה מכיר שם כל פינה ! אמא שלך החורגת גרה שם ! היא מתווכת !!! מה יש לך לחפש שוק חדש ?  אבל האנליסט שבי מעצבן ואמר לי שהשוק שם פשוט לא נכון בשבילי או בשביל המשקיעים שלי. אז כן, עזבתי את מקום הנוחות וניגשתי לזה בצורה הכי אנליטית שיש, וכך הגעתי ל-בירת ההשקעות האולטימטיבית שלי, דאלאס טקסס. איפה שכל משקיעי הנדל"ן הגדולים רוצים להיות היום. 

ואני לא פוסל שום שוק אחר , ההפך בכל מקום שהביקוש גדול מההיצע יהיו הזדמנויות עסקיות מובטחות. השאלה מי השחקנים כמה הכיסים עמוקים שם ועם איזה צוות אתה נכנס למגרש הזה.

הסיפור הזה הוא דווקא מפרויקט השבחה אחרון שרכשנו או פליפ בלטינית מדוברת, שבו הצוות הגרעיני שלנו לא היה שלם. אחד הקבלנים שאנחנו עובדים איתם באותו אזור פיטר שני מנהלי עבודה חזקים ולא יכול היה להצטרף לפרויקט הזה, שאר הקבלנים שעבדנו איתם היו תפוסים או באמצע פרויקטים. אז אמרנו יאלה זאת הזדמנות לנסות קבלן חדש ולא בהכרח בעיה. לאחר שניסינו קודם שני קבלנים ישראלים שלא יכלו לעמוד בתקציב הפרויקט שהוגדר מראש, הגיח (דרך המלצה) מן הצפון קבלן מבטיח בשם כריס וטען, "אין בית שאני לא יכול לשפץ בתקציב הזה! שלח לי כתובת ו-נדבר אח"כ".

רקע כללי, אנחנו הארד מאני under contract על בית-שבועיים לפני קלוזינג, יש לנדר, והעסקה היא אופ-מרקט ללא option period ושמנו כבר 5000$ דיפוזיט לאור הערכה מושכלת של  שווי הנכס בפועל לאחר שיפוץ ואומדן מושכל של עלות השיפוץ. אבל יש הולסיילר בתמונה, עוד הולסיילר מצד המוכרת (עשו אסיימנט ביניהם), לנדר, מתווך, טייטל, ומוכרת כעוסה מכל הנפשות הפועלות שהרי היא מוכרת כרגע בית ב 100,000$ מתחת למחיר השוק. ה-הולסיילר שעובד מולי קיבל ממני שיחה שאני מתכוון לשלוח קבלנים לבצע הערכות מדויקות יותר ונתן לי את הקוד ל-lockbox.

כריס מתקשר אליי, אצלי סביבות צהריים, אצלו בוקר מוקדם, מספר לי שהפרויקט ריאלי, יש פה עבודה אבל יש פה בשר והוא לא מפחד מהתקציב. עד פה נשמע מבטיח, הוא מוסיף ואומר שיחזור יותר מאוחר, הוא כרגע עוזב את הנכס ויחזור יותר מאוחר עם הפריימר שלו לבדוק אם הקירות שביקשתי להרוס הם קירות תומכים. לקראת 3 לפנות בוקר אצלי (אני עובד בלילה מול דאלאס) מתקשר כריס ומתחיל לצעוק עליי בטלפון ושואל מי נתן לי את ה-lockbox והוא מוסיף ואומר שהוא נכנס לבית ושמע שיש מישהו, אז הוא הוציא את האקדח שלו (כן לכריס מסתבר יש אקדח, זה לא מוזר בטקסס) וצעק שאם יש מישהו בבית, שיעוף כי הוא נמצא כרגע בנכס בצורה חוקית ו-שהוא לא מפחד לירות. 

אחלה.. בזמן שהוא נובח, אני שומע מישהי ש-צועקת עליו שיעוף מהבית כי זה הבית שלה, והוא עונה לה שהיא מפריעה לו ומתחילה להתלקח שם מריבה בזמן שאני על הקו שומע הכל, כריס שמחזיק אותי על הקו בכל הזמן הזה נובח עליה, היא עליו ואז אני מקבל סמס מה-הולסיילר ששואל אותי אם יש לי קבלן בנכס, אני עונה לו ש-כן והוא מסמס לי שהריב שם זה עם המוכרת, ו-שכדאי מאוד ש-אעיף את הקבלן הזה משם כי הוא עושה שם סצינה. 

אציין גם שאשתו של כריס באוטו מחכה כל הזמן הזה עם תינוק בן 3 שבועות, המוכרת הזמינה בינתיים ניידת משטרה, ה-הולסיילר מאיים עליי בסמסים שהעסקה מתפוצצת אם הקבלן לא עף משם עכשיו, בינתיים מגיעה ניידת, אחיה של המוכרת ובני משפחה נוספים שטוענים בכלל שהיתה כספת בחדר השינה וכעת היא איננה !!, ועכשיו הקבלן בחקירה במקום, על הקו אני שומע שוטר ומסביבו כאוס… ואז…..

אני קם מהשולחן, ניגש למטבח, עושה קפה לוקח ערגליות שוקו מהארון, מתיישב על המחשב שולח מייל אחד ו-סמס אחד תוך עשר דק' הכל נגמר ובא על מקומו בשלום.

מייל אחד היה לקבלן המשוגע עם כל הניירות של החוזה, האסיימנט, רישום ה LLC שלנו והקוד לבית כדי שיראה לשוטר שמי ששלח אותו לג'יט ויש לנו אישור להיות שם, וסמס אחד ל-הולסיילר שאומר שאם הוא לא מעיף את המוכרת מהפרצוף של הקבלן שלי אני מפוצץ את העסקה. תוך עשר דק' הקבלן שוחרר, המוכרת התחפפה ו-ההולסיילר התנצל. את הקבלן הזה כנראה שלא נעסיק כמובן אבל היי..

אין על טקסס הולדם ו-ערגליות שוקו.

מוזמנים להגיב בנושא..

פוסטים אחרונים

נכסים אחרונים

רוצים עדכונים מהבלוג?

גם אנחנו, בדיוק כמוכם, שונאים ספאם. אבל בהחלט אוהבים עדכונים בתחומים שמעניינים אותנו, אל דאגה.