נדל"ן בארה"ב – השקעה מרחוק באמצעות בניית צוות מקומי

הצלחה בהשקעות נדל"ן דורשת מאמץ צוותי, בייחוד כאשר מדובר בהשקעות מרחוק. המשקיעים והיזמים הטובים ביותר יודעים שכדי להצליח בגדול בעולם הנדל"ן הם נדרשים לבנות סביבם אנשי צוות מגוונים, מוצלחים ומחויבים להצלחת הפרויקט. השקעות בנדל"ן בארה"ב דורשת מאיתנו, המשקיעים הישראלים, בניית צוות מקומי אשר יהיה למעשה ידינו הארוכה בכל הנוגע לניהול ותפעול ההשקעות שלנו. נכון, בניית צוות מקומי מעולה יכולה לקחת זמן ולא תמיד אנחנו בוחרים באיש המקצוע הנכון, ולכן עלינו לבנות את הצוות שלנו בחוכמה ובסבלנות כדי לגייס אלינו את האנשים הנכונים.

לפני שנתחיל בבניית הצוות המקומי שלנו, עלינו קודם כל לקבוע את השוק ואסטרטגיית ההשקעות שלנו. כלומר, אם בחרנו באסטרטגיית השקעה של החזקת נכס מניב, אנו נידרש לאנשי צוות מקומי שונים מאשר כניסה לפרויקט פליפ (כמו למשל חברת ניהול והנדימן להם נידרש עבור נכס שכירות שבבעלותנו).

לאחר מכן, בייחוד כשמדובר בבניית צוות נדל"ן בשליטה מרחוק, עלינו לבצע בדיקת נאותות יסודית על כל אחד ואחד מאנשי השטח שלנו. בדיקת נאותות אפקטיבית כוללת בין היתר עריכת ראיונות לחברי הצוות הפוטנציאליים, בקשת הפניות לפרויקטים קודמים שלהם, קבלת המלצות מלקוחות והתייעצויות עם משקיעים נוספים. השקעה בשלב בדיקת הנאותות תחסוך לנו באופן וודאי זמן וכסף רב לאורך הדרך.

כאמור, אנו נידרש לאנשי צוות שונים בהתאם לאסטרטגיית ההשקעה שלנו, לפיכך נסקור כאן את אנשי השטח העיקריים להם אנו נדרשים לצורך ההצלחה שלנו בהשקעות הנדל"ן בארה"ב.

סוכן (Leasing agent)

הסוכן עוזר לנו למצוא נכסים אופציונאליים להשקעה מהמרקט, מגיש עבורנו את ההצעות על הנכסים שאנו מעוניינים לרכוש, מופיע עבורנו בשואינג לבדיקת נכס וכמובן יכול למצוא עבורנו דיירים לשכירות או רוכשים לנכס שבבעלותנו.

ממולץ לבחור סוכן שיש לו ניסיון בעבודה עם משקיעים זרים, ניסיון באסטרטגיית ההשקעה שלנו, ובעל יכולת להעריך באופן ראשוני את סכום השיפוץ הנדרש בנכס בו אנו מעוניינים.

סוכן טוב גם יוכל לקשר אותנו לשאר בעלי המקצוע שאנו נדרשים להם ויכוון אותנו לשים לב ולנהוג על פי הפרטים הקטנים המקובלים באזור ההשקעה שלנו שבדרך כלל עושים הבדל גדול.

אמנם ניתן בכל רגע להחליף סוכן, והשוק מוצף באלפי סוכנים שישמחו לייצג אותנו, אך עדיין מומלץ להשקיע ולבחון היטב את יכולותיו של הסוכן לפני הבחירה לצרפו לצוות שלנו.

חברת ניהול נכסים (Property management company)

לאחר רכישת נכס להשכרה חברת ניהול הנכסים תטפל עבורנו בכל תהליך השכרת הבית שבבעלותנו, החל ממציאת דייר מתאים ועד לתיקונים בנכס ולפינוי דייר בעת הצורך. יש מגוון רב של חברות ניהול ולכל חברה יש שירותים שונים שהיא כוללת עבור העמלה החודשית מהמשקיע. יש לבחון היטב איזה שירותים מציעה חברת הניהול ולהשוות לחברות נוספות.

את המאמר בנוגע לבחינת חברות ניהול נכסים כבר קראתם? תהנו

קבלן (General contractor)

מדובר לדעתנו באיש מקצוע המשמעותי ביותר שיש לצרף לצוות שלנו. הצלחה או כישלון בפרויקט תלויים בהרבה מובנים בקבלן שנבחר לעבודות השיפוץ. חשוב שהקבלן שלנו יהיה זמין לגשת לנכסים שונים שאנו נרצה לקבל עליהם הערכת שיפוץ לפני הגשת הצעה. בנוסף, אם מדובר בהשקעה הראשונה מומלץ לקבל הצעות מחיר ממספר קבלנים, ולבחור בקבלן עליו קיבלנו המלצות וראינו עבודות קודמות שלו, ולא דווקא לבחור את הקבלן הכי זול. כמו כן, בשונה משאר אנשי הצוות שלנו, את ההתקשרות עם הקבלן יש לקבוע בחוזה מסודר בין הצדדים המשקף את האינטרסים של המשקיע. זכרו, בדיקת נאותות נכונה ומעמיקה בנוגע לקבלן ככל הנראה תחסוך לנו כסף רב ועוגמת נפש.

מפקח (Inspector)

לפני רכישת נכס וכן במהלך ביצוע שיפוץ מומלץ להזמין בדיקת אינספקטור לצורך קבלת חוות דעת על המבנה, היסודות, הצנרת, החשמל, אינסטלציה, מערכות החימום והקירור, הגג, המרתף, המרזבים, החלונות וכו'. מומלץ לוודא כי לאינספקטור יש רישיון לביצוע הבדיקות ולבקש בדיקות קודמות והמלצות. בדומה לקבלן, גם כאן אנו ממליצים לא לחסוך כמה דולרים אלא לבחור בקפידה את האינספקטור הטוב ביותר לצורך הצלחת הפרויקט.

הנדימן (Handyman)

במידה שחברת הניהול אינה מחזיקה הנדימן כחלק מהשירות שלה אין האוס, מומלץ למצוא הנדימן יעיל שיתן עבורנו מענה לכל מיני בעיות קלות המצריכות תיקון נקודתי ומהיר, וזאת כדי למנוע הוצאות יקרות על חברות חיצוניות בכל פעם שיש סתימה באמבטיה או כשצריך להחליף גוף תאורה.

בנוסף, כדי להשלים את התמונה של הצוות המקומי שלנו, אנו נדרשים לאנשי מקצוע נוספים אשר ילוו אותנו בתהליך ההשקעות שלנו בארה"ב. למשל, חברת טייטל, עו"ד, רו"ח, חברת ביטוח ועוד.

כדי למזער סיכונים והוצאות מיותרות בכל אסטרטגיית השקעה, בין אם אתם יזמים שמשקיעים בארה"ב בעצמכם ובין אם אתם מעדיפים להשקיע באמצעות ליווי, תוודאו שההשקעות שלכם מנוהלות באופן חכם ונכון, ובמיוחד בעזרתם של אנשי השטח המתאימים והמקצועיים ביותר.

אנו ב- DNA Investors בוחרים את אנשי השטח שלנו בין היתר על בסיס הפרמטרים שהצגנו כאן בכל האזורים בהם אנחנו עובדים, וביחד איתם ובזכות הניסיון שרכשנו אנו מגיעים לתוצאות מוצלחות ורווחיות עבור המשקיעים שלנו.

מוזמנים להגיב בנושא..

פוסטים אחרונים

נכסים אחרונים

רוצים עדכונים מהבלוג?

גם אנחנו, בדיוק כמוכם, שונאים ספאם. אבל בהחלט אוהבים עדכונים בתחומים שמעניינים אותנו, אל דאגה.