תמצית דוח emerging trends 2021

אז שנה רגילה לגמרי עברה על כוחותינו, והאי וודאות לא פיזזה מעל עולם השקעות הנדל"ן בארה"ב, אז היום כשכולם מנסים להבין פנינו לאן, יושבים על הרשת בודקים דופק, מודדים תחזיות

של ותיקי התחום מכל הסקטורים ונזהרים בכל החלטה, כל מקור מהימן ורחב מספיק יכול לספק לנו כמשקיעים עוד פוש בגב בקבלת החלטות ועוד קצת עזרה בניתוח המצב כל אחד בשוק שלו וכמובן באופן גלובלי.

כל שנה מתפרסם דו"ח emerging trends של ארגון ULI יחד עם PwC שמרכז את כל מה שהולך והלך בעולם

הנדל"ן בשנה החולפת ותחזיות לשנה הבאה על בסיס משאלים רחבים של יועצים, קבלנים, בתי השקעות, שחקני מפתח בתעשייה ועוד. עיקרו סקירה רוחבית ופרטנית עד מוות של 80 שווקי נדל"ן בהם מתמקדים כל שנה ופורסים את מה קרה ותחזיות של מה יקרה. הפרק הפופולרי ביותר בדו"ח הוא כמובן הדירוג הכללי של השווקים האמריקאים הכי נחשקים ע"י משקיעים מכל העולם, וגם נתוני ההגירה, תעסוקה ודמוגרפיה שנשאבים כמובן מהאתרים הממשלתיים התובנות והשווקים שיש להסתכל עליהם מקרוב בשנה הבאה. המכלול יוצר דירוג אחד כללי ומס' דירוגים סקטוריאלים כמו נדל"ן מסחרי, מבני אחסון תעשייתיים, מולטי פמילי, בנייה חדשה, השקעות פרטיות ועוד.  התמקדתי בסינגל פמילי, דירוג כלכלת השוק המקומי קצת תובנות גלובליות, ו-על חודו של חוד פנינו לאן. 

כדי לסכם את הדו"ח הארוך והמייגע במלואו נדרשים להערכתי קצת יותר מ-200 עמודים אז לנוחיותי: הסוכריות בתמצית מסוכמות בפסקת טעימה:(יש המון תובנות אבל בחרתי כמה כדי שלא ארדם באמצע).

1.אנשים עוזבים את הערים לפרברים ומדירות לבתים כדי לקבל קצת ספייס בעיקר מטעמי בריאות.

2.אנשים וחברות ענק עוזבות מכל מקום לכיוון מדינות חגורת השמש והמידלנד כי זול יותר, חם יותר, מרווח יותר ויש עבודה ! מגמה לא חדשה אך מואצת מאוד עקב משבר קוביד19. (המוטו החדש הוא:לוקיישן לוקיישן בריאות).

3.ריביות נמוכות והזרמת כספים מהפדס משקמות ומהר שווקים רבים כי אנשים החליטו לנצל את ההזדמנות ולקנות בכל זאת כרגע לאור התקדמות ניהול המשבר, מצד שני גם הרבה מוכרים עצרו את ההחלטה למכור כדי לחכות עד יעבור זעם וגם כי לא רוצים להכניס הביתה זרים כדי לראות את הנכס! אמיתי לגמרי, וכתוצאה ישירה מלאי הבתים למכירה ירד במאות אחוזים בשווקים נחשקים ומה שנשאר בשוק קפץ במחיר! שוב האצה ו/או תיקון של שוק מקומי ע"פ המגמה משנה שעברה. (טיפ ביניים מעקב חד של מלאי הבתים בשוק היה מתמיד אינדיקטור מושלם למגמה ועל כן המון משקיעים נוטים לעקוב באדיקות בשוק שלהם).

4.אחוז גידול האוכלוסייה בשווקים מסוימים פתחו פער גדול מאוד ביחס לממוצע בכל ארה"ב שהוא 0.7% למשל, אוסטין טקסס 2.1%, בויזי איידהו 1.8%, יוסטון טקסס 1.5%, דאלאס פורת וורת טקסס 1.4%, לעומת שווקים כמו דטרויט מישיגן 0.1%- , לונג איילנד 0.3%-, ברוקלין ניו יורק 0.2%- ועוד כמה שווקים שהפתיעו לרעה.

ועכשיו רול תופים דרררררררר…דה בסט אוף דה בסט…דרררררר (חצי דקה כזה שיהיה מתח)

הדירוג הכללי: (טופ 5 מתוך 80)

 1. ראלי דורהם (צפון קרוליינה)
 2. אוסטין טקסס
 3. נאשוויל טנסי
 4. דאלאס פורת וורת טקסס
 5. שארלוט צפון קרוליינה

דירוג הנחשקים ביותר ע"י משקיעים (טופ 5 מתוך 80)

 1. אוסטין טקסס
 2. דאלאס פורת וורת טקסס
 3. נאשוויל טנסי
 4. שארלוט צפון קרוליינה
 5. בוסטון מסצ'וסטס

דירוג כלכלת השוק המקומי (יציבות/צמיחה טופ 5 מתוך 80)

 1. אוסטין טקסס
 2. דאלאס פורת וורת טקסס
 3. ראלי דורהם צפון קרוליינה
 4. נאשוויל טנסי
 5. שארלוט צפון קרוליינה

מי שהגיע עד לכאן כל הכבוד גם אתם רציניים מאוד בהשקעות שלכם כנראה, ולסיכום דוח מרתק למי שרוצה להתחבר לכאן ועכשיו של שוק הנדל"ן האמריקאי, יש לו זמן, אוהב חפירות, מספרים, שקפים, משועמם בבידוד, או ברצינות שוקל מהלכי רכישות שותפויות לטווח ארוך או קצר אפילו בסדרי גודל משמעותיים, ממליץ בחום, אני התעצלתי לא מסוגל ואין לי זמן, התמקדתי במה שמעניין אותי כרגע וקצת לתפוח לעצמי על הכתף כדי לחזק החלטות שעשיתי בעצמי בשנה החולפת. בתמונה למעלה: מאיפה אנשים בורחים כרגע ולאן.

לדו"ח המלא

לקבוצת דיון ווטסאפ משקיעים בטקסס 

מוזמנים להגיב בנושא..

פוסטים אחרונים

נכסים אחרונים

רוצים עדכונים מהבלוג?

גם אנחנו, בדיוק כמוכם, שונאים ספאם. אבל בהחלט אוהבים עדכונים בתחומים שמעניינים אותנו, אל דאגה.